Projekt CLAIRO postoupil mezi 20 semifinalistů v celorepublikové soutěži Evropské komise

11. 10. 2022

V letošním ročníku udělování Cen SDGs (Sustainable Development Goals) se projekt CLAIRO dočkal významného ocenění – z celkových 326 projektů postoupil mezi dvacet semifinalistů! Soutěž každoročně oceňuje projekty, které řeší různá témata z oblasti Cílů udržitelného rozvoje OSN a mají konkrétní společenský dopad, jsme tak rádi, že se projekt CLAIRO umístil do první dvacítky.


V Cenách SDGs 2022 se sešlo rekordních 326 projektů. O umístění rozhodovala odborná porota složená z nezávislých odborníků, zástupců státní správy, výzkumných organizací, akademické sféry, médií a významných osobností, které se podílejí na rozvoji udržitelnosti v Česku. Letošní novinkou je Ocenění Evropské komise, kde o vítězi rozhodovala široká veřejnost. Veřejné hlasování proběhlo od 20.–30. září, 13. října budou na slavnostním galavečeru předány ceny finalistům.


Ceny SDGs jsou světově unikátním oceněním za naplňování globálních cílů OSN. Těchto 17 Cílů udržitelného rozvoje přijaly všechny členské státy OSN v roce 2015. Cílem je bojovat proti nejvýznamnějším ekonomickým, sociálním a environmentálním problémům současného světa. SDGs přinášejí plán vedoucí k vymýcení extrémní chudoby, boji s nerovností a nespravedlností a k ochraně naší planety před změnou klimatu. Plán, jak do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života pro všechny lidi na světě, nikoho nevyjímaje. Snahou je také budovat pozitivní obraz veřejnosti o aktivitách EU a přiblížit skrze konkrétní příběhy, jaké projekty díky podpoře vznikají.


Více o Cenách SDGs zde.